PRZYGOTUJ FIRMĘ NA ZEROWĄ STAWKĘ PIT DLA 26-LATKÓW

 

Wprowadzenie nowej ulgi dla młodych pracowników to nie pierwsza zmiana prawa w tym roku, na którą muszą przygotować się przedsiębiorcy. Jak skutecznie zabezpieczyć firmę przed ciągłymi nowelizacjami?


Od 1 sierpnia 2019 r. w życie wchodzą nowe przepisy, dotyczące podatku dochodowego. Tym razem zmiana dotyczy młodych pracowników (do maksymalnie 26 roku życia). Według projektu wszyscy ci, którzy w roku podatkowym zarobili kwotę nieprzekraczającą 85 528 zł, będą mogli rozliczać PIT po zerowej stawce.

Wytyczne do stosowania nowej stawki znajdziemy w ustawie o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, uchwalonej 4 lipca 2019 r. Co istotne, ulgą zostają objęci nie tylko etatowi pracownicy, ale także osoby związane umową zleceniem. Ordynacja mówi także o możliwości jej zastosowania w stosunku do dochodów, osiągniętych już od pierwszego dnia obowiązywania (01 sierpnia 2019 r.).

W związku z nowymi przepisami prawa, system ERP enova365 doczeka się aktualizacji, która umożliwi użytkownikom obsługę zerowej stawki PIT dla osób do 26 roku życia.  więcej>>>

Jaka będzie przyszłość Twojej firmy z systemem enova365?

Więcej informacji o systemie enova365 na stronie internetowej producenta www.enova.pl